facebook GranateSEO google GranateSEO pinterest GranateSEO

13 marzec

18 komentarze

Jak pozycjonować stronę artykułem?

W czasach, kiedy klient podejmuje świadome i racjonalne decyzje, nie wystarczą już chwytliwe hasła, mailing czy bannery reklamowe. Kluczową formą promocji stała się treść i edukacja, które sprawią, że odbiorca sam skorzysta z naszych usług. 

Z tego powodu content marketing zaczyna dominować wśród strategii wybieranych przez przedsiębiorców. Poza aktywnością na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+), tworzeniem filmików instruktażowych czy prezentowaniu case studies, dużą rolę dogrywają również artykuły.  Mam tu na myśli zarówno artykuły zamieszczane na blogu strony internetowej (jak artykuł, który właśnie czytasz), jak też te pisane do przedruku, na których się dziś skupię.


Cel pisania

Artykuły pisane do przedruku to teksty, które udostępniamy do dalszej publikacji. Możemy wykorzystać je w celu przekazania czytelnikom informacji o usłudze czy produkcie, który oferujemy. Jeśli w treści artykułu sprytnie umieścimy link do naszej strony, to tekst świetnie sprawdzi się w działaniach SEO. Poza tym, czytelnik zainteresowany ciekawą treścią o wiele chętniej kliknie w link niż przypadkowy internauta, któremu nasza wyskakująca reklama przeszkadza w przeglądaniu innych stron.


Unikalna treść

Jeszcze do niedawna mogliśmy zamieszczać kilka identycznych artykułów na różnych stronach zdobywając więcej linków mniejszym nakładem pracy. Obecnie algorytmy Google są na to wyczulone, a wielokrotnie powtarzająca się w sieci treść nie ma dla nich żadnej wartości. W związku z tym należy zadbać, aby każdy tekst był nie tylko dobrej jakości, ale też pojawiał się w sieci tylko raz. 


Co zyskasz?

Chociaż pisanie wartościowych artykułów należy do zadań czasochłonnych, szczególnie dla początkujących autorów, to nie rezygnuj z nich. Każdy jakościowy tekst zapewni Twojej firmie nie tylko stabilny link, ale też nową reklamę i budowanie pozytywnej świadomości marki wśród odbiorców.


Przydatne serwisy

Poniżej prezentujemy kilka serwisów, na których można zamieszczać swoje własne artykuły oraz ich PageRank:

 

 

05 marzec

40 komentarze

5 porad SEO na 2015 rok

Taktyki SEO w pozycjonowaniu stron

W ubiegłym roku Google dwukrotnie aktualizował swój silnik. Zmiany wprowadzone w maju usunęły z wysokich pozycji strony o niskiej jakości i wiarygodności. Kolejna aktualizacja w październiku zdegradowała witryny posiadające nienaturalne linki polecające. Już za miesiąc czeka nas kolejna zmiana pod kątem stron mobilnych. Dlatego dziś przybliżymy Wam się 5 efektywnych taktyk SEO, które warto zaimplementować w 2015 roku. 

 

1. Optymalizuj pod urządzenia mobilne

Średni czas użytkowania urządzeń mobilnych to prawie 2 godziny dziennie. Generuje on około 50% ruchu internautów. To pierwsza i najważniejsza motywacja do zrobienia strony przyjaznej użytkownikom urządzeń mobilnych. W przyszłym miesiącu pojawi się jednak kolejna. Od 21 kwietnia strony mobilne będą wyżej w wynikach Google. Nie pozwól, aby Twoja strona spadła i już teraz sprawdź, czy jest mobile-friendly. (link: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?utm_source=wmc-blog&utm_medium=referral&utm_campaign=mobile-friendly)

 

2. Przypominaj się w social media

Aktualne treści i stała obecność na Facebook, Pinterest czy Twitter mogą skutecznie podnieść pozycję strony www, której dotyczą. Nawet jeśli Twoje statystyki nie wyglądają najlepiej, nie martw się i działaj dalej. Z punktu widzenia SEO liczy się regularna obecność i aktywność, a nie liczba lajków czy ponownych udostępnień Twoich postów. Pamiętaj, nawet jeśli użytkownik nie przejdzie na docelową stronę Twojej firmy, to każdym nowym postem czy grafiką budujesz u niego świadomość marki, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

 

3. Skup się na całych frazach

Masz w głowie pojedyncze słowa kluczowe, które mógłby wpisać internauta szukając Twojej strony? To bardzo dobrze. Podejdź do słów kluczowych w taki sam sposób jak do tej pory, ale dodaj do nich dodatkowe informacje, które mogą być poszukiwane przez użytkowników. Na przykład nastawienie się na frazę „pozycjonowanie stron case study” zamiast wyłącznie „pozycjonowanie” może przynieść nam lepsze efekty. Każde słowo kluczowe wymaga sporego wysiłku w pozycjonowaniu- tworzenie nowych oraz aktualizowanie istniejących treści. Dlatego dokładnie przemyśl wszystkie frazy, wykorzystaj odpowiednie urządzenia optymalizacyjne i analityczne do sprawdzenia trudności pozycjonowania oraz sugestii słów kluczowych. Zainwestuj swój czas w to, co się opłaca. 

 

4. ZaPRzyjaźnij się z PR

Linki prowadzące do Twojej strony są niezmiennie cenne w świecie SEO. Z im bardziej wartościowej strony będą one pochodzić, tym lepszy rezultat w pozycji strony. Najlepiej zacząć od udostępnienia tworzonych treści i informacji na temat Twoich usług dziennikarzom piszącym w interesującej branży. Możesz też dodawać je na specjalnych portalach przeznaczonych do tego typu działań. Twórz artykuły, poradniki, powiedz internautom jakie korzyści będą czerpać z Twoich usług, pokaż się w roli eksperta w branży. Content marketing to doskonała forma reklamy wśród coraz bardziej świadomych klientów.

 

5. Usuń skomplikowane adresy URL

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wszystkie linki do Twojej strony są przejrzyste, warto sprawdzić to odpowiednim oprogramowaniem. Liczy się wszystko- przekierowania, META tags, zawartość treści oraz kodowanie.  Zbyt długie adresy URL albo takie, w których brakuje słów wspomagających pozycjonowanie nie sprzyjają integralności linków z adresami URL strony. Nie pozwól aby tego typu błędy zniszczyły wyniki wyszukiwania, ale jednocześnie zadbaj, aby adresy URL nie uległy zmianie po dokonanych poprawkach. 

 

GranateSEO pomoże Ci podążać za powyższymi oraz innymi strategiami SEO. Wykorzystując nasze narzędzia analityczne oraz porady z listy to-do nie pominiesz żadnej istotnej kwestii pozycjonowania. Jeśli masz inne sugestie albo pomysły na efektywne pozycjonowanie, będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się nimi w komentarzach.

03 marzec

11 komentarze

Pozycjonowanie z GranateSEO w liczbach

Strona Facebook GranateSEO zyskała już ponad 550 fanów. Bardzo cieszymy się Waszym zainteresowaniem. Jest to również motywacja dla nas, aby ciągle wzbogacać prezentowane treści i ciekawostki o SEO oraz aby jak najlepiej doradzać zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom w pozycjonowaniu stron.

Chcemy podzielić się też innymi „liczbowymi” ciekawostkami o GranateSEO.
•    Nasza baza obejmuje prawie 3 000 podstron ze 121 witryn  
•    Granat monitoruje ponad 1 000 fraz i słów kluczowych 
•    Strony w naszej bazie zawierają 50 000 obrazków oraz 180 000 linków
•    Do naszych użytkowników wysłaliśmy prawie 250 000 alertów

Stale pracujemy nad funkcjami GranateSEO, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom naszych klientów. Ty też możesz przyczynić się do stworzenia jak najlepszego programu. Będziemy wdzięczni za Twoje sugestie, uwagi i propozycje w komentarzu, poprzez formularz lub telefonicznie.

 

24 luty

58 komentarze

15 gigantów, którzy wypadli z Google

Google, jako najpopularniejsza przeglądarka, chce sprostać potrzebom użytkowników i jak najlepiej dostosowywać swoje wyniki do poszukiwanych przez nich treści. W tym celu stale aktualizuje swoje algorytmy, aby strony o niskiej wartości treści nie były zbyt wysoko w wynikach wyszukiwania. Obecny update Pandy powinien wspierać małe firmy, aby jak najwyżej pojawiały się w wyszukiwarkach, pod warunkiem, że pozycjonowanie ich strony odbywa się zgodnie z wytycznymi Google.


Nawet gigantom zdarza się jednak narazić na karę od wyszukiwarki. Na poniższej infografice przedstawiamy 15 znanych portali internetowych, których widoczność w wynikach wyszukiwania nagle znacząco się obniżyła. Marketing internetowy ma obecnie tak kluczowe znaczenie, że niższa pozycja odbiła się często drastycznie dochodach i popularności przedstawionych firm. Niektóre z nich zmuszone były wykupić kosztowne reklamy Adwords, aby ratować swoją pozycję na rynku. 


Analizując grafikę warto przemyśleć, czy opłaca się ryzykować i stosować techniki pozycjonowania, które są niezgodne z wytycznymi wyszukiwarek.

 

Giganci, którzy wypadli z Google

19 luty

19 komentarze

White and black hat- podejrzany świat SEO

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z SEO, przegląda z zainteresowaniem oferty agencji, które obiecują tanie oraz skuteczne wypozycjonowanie strony.  Nasza strona www nie wyczyści w nadmiarze portfela- to się zgadza. Możliwe, że pozycja strony podskoczy w górę- to też prawda. W czym wobec tego tkwi problem i czym tajemnicze black różni się od white hat seo?

Pokusy silnie działają na człowieka- są przecież nieodłącznie związane z naszą naturą. Wyobraźmy sobie Janka, który właśnie kupił mieszkanie i nie może się doczekać, kiedy je wykończy i będzie się mógł wprowadzić.  Otrzymał dwie oferty od firm remontowych, które są chętne wykonać wszystkie niezbędne prace w mieszkaniu- pierwszą od firmy Diabełki, a drugą od firmy Aniołki.

Propozycja Diabełków wydaje się być właściwie nie do odrzucenia- gwarancja bardzo szybkiego całkowitego dokończenia prac oraz zaskakująco niska cena. Niestety wiąże się ona z tanimi materiałami słabej jakości, których używa firma. Diabełki nie oferują też żadnego okresu gwarancji na swoją pracę, a jedynie wykonanie drobnych poprawek w ciągu miesiąca.

Oferta Aniołków nie jest co prawda z góry tak atrakcyjna, lecz posiada inne atuty- oferuje materiały remontowe najwyższej jakości oraz rzetelne i staranne podejście do wykonania robót. Firma ta wprawdzie nie obiecuje, że mieszkanie będzie gotowe już po kilku dniach, ale za to oferuje swoim klientom długi okres gwarancji. Tak jak Janek wybiera pomiędzy ofertami firm Diabełki i Aniołki, tak właściciel strony www może wybrać pomiędzy techniką white hat oraz black hat seo.

Dwa różne kapelusze

Techniki SEO można podzielić właśnie na te dwie szerokie kategorie. Współcześnie funkcjonujące algorytmy wyszukiwarek preferują techniki white hat seo. Jednocześnie starają się one również minimalizować wpływ działań „black hatowców” na swoje wyniki, aby jak najlepiej sprostać potrzebom użytkowników.

Jako white hat SEO określa się techniki pozycjonowania, które stosuje się zgodnie z wytycznymi wyszukiwarek. Ponieważ nie kryją się za nimi podstępy czy próby ominięcia algorytmów, nie są one zagrożone konsekwencjami, ani „karami” od Google w postaci nagłego spadku pozycji. Co oznacza jednak fakt „podążania za wytycznymi wyszukiwarki”? Nie chodzi tu z pewnością o trzymanie się ścisłych przepisów, nakazów i zakazów. Główną wytyczną jest  treść. Powinna ona zostać dobrana w taki sposób, aby po wpisaniu konkretnej frazy i wejściu na naszą stronę użytkownik mógł znaleźć na niej to, czego szukał i co go w rzeczywistości interesuje. Celem white hat seo jest więc tworzenie treści pod użytkownika, a nie pod algorytmy.

Przeciwieństwem powyższej metody pozycjonowania stron jest tzw. technika black hat SEO. Polega ona na szybkim i sztucznym podwyższaniu wyniku w wyszukiwarce poprzez stosowanie nieetycznych metod. Zalicza się do nich ukrywanie treści poprzez nadanie jej koloru tła strony albo umieszczenie jej poza obszarem widocznym dla użytkownika. Popularny jest spamdexing (utworzone od ang. spam oraz indexing) oraz keyword stuffing, czyli “napychanie” możliwie dużej liczby słów kluczowych bądź wielokrotne powtarzanie pewnych informacji w celu osiągnięcia wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Istneieje również cloaking polegający na prezentowaniu w wyszukiwarce treści interesującej dla internauty, która jednak dopiero po wejściu na daną stronę okazuje się być czymś zupełnie innym niż oczekiwano (technika często stosowana przez strony pornograficzne). Wielu seowców podbija pozycje stron tworząc doorway pages, czyli strony powstające wyłącznie dla celów black hat, na których zamieszcza się linki do tych stron, których pozycja ma pójść w górę.

Którą ofertę wybrać?

Porównując się do Janka, który rozważa za i przeciw obu firm remontowych, my możemy rozważyć wady i zalety obu technik optymalizacji. Diabełki symbolizują black hat SEO, czyli efektywną jedynie na krótką metę technikę podbijania pozycji strony. Oczywiście, możemy zapłacić komuś za stworzenie ukrytych treści czy dodawanie wielu linków do naszej strony, ale w każdej chwili musimy liczyć się z konsekwencjami. Strona może zawieść albo nas- nagłym spadkiem pozycji, albo potencjalnych odbiorców, którzy nie znajdą na niej treści, których szukali i zostaną zniechęceni niepotrzebnym wejściem na naszą witrynę.

Algorytmy wyszukiwawcze są w obecnych czasach coraz lepiej i efektywniej dostosowywane do znajdowania treści, które internauta w rzeczywistości chciałby zobaczyć. Podążają one za stronami bogatymi w treść oraz ciekawe, sensowne opisy czy tytuły. Oprogramowanie GranateSEO, jako profesjonalne narzędzie do pozycjonowania stron, powstało, aby ułatwiać właśnie taki, preferowany przez wyszukiwarki proces optymalizacji. Użytkownicy oprogramowania nie muszą opierać się na stosunkowo łatwej i nieefektywnej technice black hat SEO, ponieważ program wykonuje za nich większość żmudnej pracy przy pozycjonowaniu. Wszystkie porady, sugestie i błędy znajdowane przez GranateSEO są oparte na white hat SEO, dzięki czemu zastosowanie ich nie wiąże się z ryzykiem narażenia się Google’owi. 

White hat SEO, podobnie jak oferta Aniołków, nierozerwalnie łączy się z długotrwałym budowaniem świadomości marki oraz z marketingiem internetowym ukierunkowanym na racjonalnego odbiorcę. Odpowiednio prowadzona optymalizacja strony będzie zwiększać jej atrakcyjność “na rynku” wyszukiwarek, a tym samym prowadzić do coraz większej liczby wizyt internautów. Jednak jej najważniejszą zaletą jest brak ryzyka utraty pozycji strony. Dzięki temu możemy być pewni, że nasza odpowiednio wypozycjonowana strona będzie stale cieszyć się popularnością wśród klientów, czy osób zainteresowanych treścią, którą przekazujemy.

 

17 luty

11 komentarze

Wyglądaj dobrze w wynikach wyszukiwania

Pomimo wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google jest mało wejść na Twoją stronę, a może jeszcze nie udało Ci się osiągnąć pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania, a mimo to chcesz pozyskać kolejnych klientów?

Pomyśl o tym jak wyglądasz w wyszukiwarce. Można porównać to wizytówek, im bardziej atrakcyjna tym bardziej przyciąga klientów.

Każda "wizytówka" składa się z tytułu, opisu oraz adresu strony. Infografika poniżej pokazuje najważniejsze cechy jakie powinien spełniać każdy jej element.

3 kroki jak zwiększyć klikalność w wynikach wyszukiwania

11 luty

12 komentarze

Kolejna wersja GranateSEO

W dniu dzisiejszym od godziny 15 ropoczęliśmy proces wdrażania nowej wersji programu GranateSEO. Poprawiliśmy w nim głównie obsługę na urządzenia mobilne oraz dodaliśmy kolejne funkcje do pluginu Social. Przypominamy, aby aktywować dany plugin należy zaznaczyć jego widoczność w zakładce Ustawienia.

W związku wprowadzeniem nowej wersji mogą pojawić się przejściowe problemy z layoutem programu i obsługą na telefonach komórkowych za co bardzo przepraszamy.

06 luty

5 komentarze

Nie pozwól wprowadzić się w błąd.

Niektórzy specjaliści czy agencje seo wciąż próbują przekonać potencjalnych klientów, że pozycjonowanie strony na własną rękę jest złym pomysłem. Ciekawe, czy nie są świadomi, że na rynku istnieją narzędzia, które umożliwiają samodzielną optymalizację czy po prostu liczą na więcej zleceń dla siebie?

Wiele artykułów podkreśla, że skuteczne pozycjonowanie musi wiązać się z zatrudnieniem profesjonalistów. Jeden z blogów na temat seo i content marketingu straszy nawet karą od Google w postaci nałożenia na naszą stronę filtrów (http://kwisonalia.pl/a/rcd,nie-pozycjonuj-samodzielnie-skorzystaj-z-profesjonalistow). Inny, popularny portal wymienia samodzielne pozycjonowanie jako jeden z głównych błędów właścicieli stron internetowych (http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/5793).

Większość osób, które dopiero zaczynają przygodę z optymalizacją, wierzy w dobre rady znalezione w sieci. Chcąc osiągnąć jak najlepsze rezultaty w wyszukiwarkach, postanawia zlecić optymalizację specjalistom. Wiąże się to z ogromnymi kosztami (nawet do 250zł/miesiąc za pozycję w pierwszej trójce tylko jednej frazy) oraz często z trudnością w monitorowaniu „postępów”, które zrobiła nasza strona po przejściu przez proces optymalizacji.

Specjalnie z myślą o tych, którzy nie chcą, aby optymalizacja strony była jednym z głównych kosztów firmy, powstało narzędzie GranateSEO. Z pomocą wskazówek tej aplikacji, właściciel strony nie narazi się ani na kary od Google ani na wysokie koszty (cena za miesiąc już od 5zł netto). Cotygodniowe porady w łatwy sposób pozwolą wprowadzać korzystne zmiany, a postępy w wynikach wyszukiwania będą na bieżąco monitorowane. Jeśli natomiast użytkownik zdecyduje się zlecić zadanie specjalistom (zrobi to z panelu oprogramowania), to zapłaci jedynie za jedno wybrane zadanie i jego rezultat, bez konieczności podpisywania stałych kontraktów.

22 styczeń

21 komentarze

GranateSEO w Manager+

Artykuł o programie GranateSEO pojawił się w magazynie biznesowym. Tekst zatytułowany “Z tym narzędziem nie zginiesz w otchłaniach internetu” w przystępny sposób powie Ci:
 

  • Czym GranateSEO wyróżnia się wśród innych programów do optymalizacji?
  • Dlaczego z jego pomocą już nie potrzebujesz specjalisty od pozycjonowania?
  • Co otrzymasz w pakiecie?

 
Odpowiedzi na wymienione oraz na wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym, styczniowym wydaniu miesięcznika Manager+. Zachęcamy do przeczytania!
 

10 grudzień

37 komentarze

W jaki sposób rozpocząć pozycjonowanie strony w GranateSEO

W jaki sposób rozpocząć korzystanie z GranateSEO? Sam przekonaj się jakie to proste!

Krok 1)    Wejdź na app.garanteseo.com i zaloguj się do swojego konta.

Krok 2)    Po zalogowaniu dodaj swoją pierwszą stronę - kliknij na prostokąt z plusem.

Dodaj nową stronę

Krok 3)    W kolejnym kroku podaj podstawowe informacje o stronie:

•    Nazwa strony: Nazwa, którą strona będzie miała w Twoim GranateSEO
•    Adres url: Tutaj podaj DOKŁADNY adres strony internetowej, zwróć szczególną uwagę na prefix „www”. Jeśli Twoja strona jest szyfrowana, to zamień domyślnie ustawiony protokół „http://” na „https://”).

Formularz dodawania adresu strony internetowej

Na przykład:

Przykładowo wypełniony formularz dodawania adresu strony internetowej

•    Słowa kluczowe: Będą to frazy, które GranateSEO przeskanuje. Następnie sprawdzi, na której pozycji w wyszukiwarce pojawi się Twoja strona po wpisaniu podanych słów kluczowych. Nie zapomnij o słowach ogólnych (np. place zabaw), a także o tych bardziej szczegółowych (np. piaskownice z zadaszeniem). W zależności od wykupionego pakietu, możesz wpisać różną liczbę słów/fraz, każde rozpocznij od nowej linijki.

Formularz dodawania słów kluczowych

Na przykład:

Wypełniony formularz dodawania słów kluczowych

•    Obszar działalności: Polska (wyszukiwarki międzynarodowe automatycznie przechodzą do domeny danego kraju jak google.pl, dlatego nie musisz obawiać się, że Twoja strona zostanie niezauważona np. w google.com)
•    Sprawdzaj adres z i bez „www” zaznacz pole, jeśli Twoja strona działa zarówno z, jak i bez prefixu „www” (jest to potrzebne, ponieważ w pierwszym kroku przy podawaniu adresu url jest mozliwość wpisania tylko jednego adresu)

Formularz wybierania obszaru wyszukiwania

Po wykonaniu powyższych kroków możesz dodać stronę klikając w pomarańczowy przycisk. 

Gotowe!

W tym momencie zaczyna działać silnik skanujący Twoją stronę.

Strona internetowa przed skanowanie w GranateSEO

A po chwili zobaczysz wyniki dla Twojej strony:

Strona internetowa po skanowaniu w GranateSEO

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5
Zobacz jak łatwo wypozycjonować stronę w Internecie dzięki GranateSEO